بدون دیدگاه

اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده تولید را تخریب کرد

اجرای ناردست اخذ مالیات از تولید همچنان برای تولیدکنندگان درد سر ساز است.  حاشیه‌های مالیات برای بخش تولید در کشور به حدی رسیده که حالا مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران، همصدا با تولیدکنندگان از شیوه  ناقص اجرای این قانون و رابطه آن با افزایش هزینه‌های تولید گلایه کرده است.

آنطور که روابط عمومی اتاق اصناف  ایران از مشاورمالیاتی اتاق اصناف ایران نقل کرده است:« اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده ، فعالان اقتصادی را دچار نگرانی و چالش های متعددی کرده است» .

«محمدرضا جعفریان»  معتقد است: « قانون مالیات بر ارزش افزوده که از سال 89 به صورت آزمایشی اجرایی شده، نواقصی دارد و به همین دلیل از سال 93 تاکنون مورد بازنگری قرار گرفته است.»  او ادامه داد: «اکنون شاهد آخرین مراحل بازنگری در مفاد این قانون در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی هستیم که امیدواریم هر چه زودتر به تصویب مجلس برسد و اجرایی شود.»

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده بر تولید اثرات منفی داشت و حتی در برخی موارد به تعدیل نیرو و کاهش تولید منجر شد. جعفریان  تصریح کرد: «قانون مالیات بر ارزش افزوده پس از اجرا از سال 89 هر ساله یک درصد به میزان آن افزوده شد و اکنون به 9 درصد رسیده که پنج درصد آن سهم خزانه دولت، سه درصد شهرداری و یک درصد هم به بخش سلامت اختصاص دارد.»

You might also like
Tags: , ,

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست