بدون دیدگاه

بانوان نقشی موثر در افزایش تولید و اشتغال دارند

بازار ایرانی

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت: بانوان با استفاده از کالاهای ایرانی می توانند نقشی موثر در افزایش تولید و اشتغال زایی بنگاه های اقتصادی ایفا کنند. آنطور که ایرنا گزارش می‌دهد، سید حسین حسینی محمدی روز چهارشنبه در نشست طرح ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی در بوشهر افزود: «فرهنگ استفاده از کالای ایرانی ابتدا باید در خانواده ها نهادینه و ترویج یابد تا بدنبال آن تولید محصولات داخلی افزایش یافته و کسب و کارها در جامعه رونق بیشتری بگیرد. »  او بیان کرد: « بانوان نیز به عنوان یک ظرفیت مهم در این بخش می توانند با مشارکت و کارآفرینی بیشتری در بخش های مختلف جامعه ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را تسریع کنند.»

حسینی محمدی تاکید کرد:« استفاده از کالاهای ایرانی علاوه بر رونق تولید و اشتغال می تواند کسب و کارها را در جامعه توسعه دهد. »  او بیان کرد: «در این ارتباط دولت برنامه های متعددی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بویژه حمایت از تولیدات داخلی نظیر اعطای تسهیلات سرمایه در گردش و نوسازی و بازسازی واحد‌های صنعتی و معدنی در قالب قانون رفع موانع تولید دردستور کار خود قرار داده است. »

حسینی محمدی با اشاره به برنامه های اقتصادی دولت بر مبنای اقتصاد مقاومتی بیان کرد: به منظور ارتقا توان تولید پنج بسته شامل تامین مالی و سرمایه گذاری، جذب توسعه و تعمیق تکنولوزی، تجارت خارجی (توسعه صادرات غیر نفتی و مدیریت هدفمند واردات) و بسته اشتغال و توانمند سازی نیروی کار، 44 برنامه برای رونق اقتصادی تولید و توسعه اقتصادی طرح ریزی شده است او معتقد است: با پیگیری برای محقق شدن برنامه ها شاهد بهبود فضای کسب و کار، افزایش تولیدات داخلی، صادرات غیر نفتی و بدنبال آن کاهش آمار بیکاری در جامعه خواهیم بود.

You might also like
Tags: , , , ,

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست