بدون دیدگاه

توافق همکاری وزارت صنعت و سازمان ملی بهره‌وری ایران

معاونت پژوهشی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامان ملی بهره وری ایران در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های ارتقای سهم بهره وری در رشد اقتصادی کشور و استفاده از ظرفیت های علمی – پژوهشی موجود و توان علمی کارشناسان خارجی در حوزه بهره روی، توافق نامه مشترک امضا کردند.

آنطور که ایرنا گزارش کرده است  این توافق نامه صبح  روز شنبه،  در هشت ماده به امضای برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از موثرترین پیشران های اقتصادی کشور و رویا طباطبایی یزدی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران رسید.

ایجاد شرایط همکاری بین سازمان و وزارتخانه در زمینه های فرهنگ بهره وری، آموزش، مشاوره، پژوهش های تحقیقاتی در حوزه های رقابت پذیری بهبود فضای کسب و کار، توسعه کارآفرینی و افزایش بازدهی و بهره وری، استفاده از کلیه امکانات طرفین و توانایی های آموزشی، پژوهشی، فنی و اطلاعاتی، برگزاری دوره های آموزشی مشترک در زمینه بهره وری و همکاری در راستای بهره گیری از توان کارشناسان خارجی در حوزه ارتقای بهره وری از مهمترین اهداف این توافق نامه است.

مهمترین تعهدات معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در این توافق نامه، همکاری و حمایت مادی یا معنوی از طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی در راستای اهداف تعیین شده در حوزه بهره وری، فراهم کردن فضا و امکانات نرم افزاری و کادر علمی در راستای نیاز سازمان بهره وری، بهره گیری سازمان بهره وری از توان حقیقی و حقوقی وزارت صنعت و همچنین مشارکت در اعلام نیاز آموزش های تخصصی در حوزه بهره وری بخش صنعت، معدن وتجارت است.

بر پایه این گزارش همچنین برگزاری نشست های مشترک در زمینه ارتقای بهره وری و مرتبط با وزارت صنعت، مشارکت در برگزاری سمینارها، کنفرانس ها، نمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی بهره وری وطراحی، برنامه ریزی و اجرای دوره های کوتاه مدت و میان مدت بین المللی ویژه مدیران و کارکنان سطوح مختلف و ارائه گواهی نامه های آموزشی در حوزه بهره وری در چارچوب قوانین، مشاوره فنی و تخصصی در زمینه تدوین شاخص ها، اندازه گیری تحلیل و عارضه یابی و برنامه ریزی بهبود بهره وری وانتقال دانش و استفاده از دانش فنی موجود در سازمان بهره وری آسیایی ( APO ) به وزارت صنعت از جمله مهمترین تعهدات سازمان ملی بهره‌وری ایران عنوان شده است.

همچنین، استفاده از کلیه امکانات دو طرف و توانایی‌های آموزشی، پژوهشی، فنی و اطلاعاتی، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک در زمینه بهره‌وری و همکاری در راستای بهره‌گیری از توان کارشناسان خارجی در حوزه ارتقای بهره‌وری از دیگر اهداف این توافق‌نامه است.

شایان ذکر است کنترل و نظارت بر اجرای این توافق‌نامه بر عهده نمایندگان سازمان و وزارتخانه در قالب کمیته‌ای مشترک خواهد بود و نتایج عملکرد به صورت فصلی و به شکل مستقیم به رئیس سازمان و معاون آموزش، پژوهش و فناوری همچنین رئیس کمیته بهره‌وری وزارتخانه گزارش خواهد شد.

این توافق‌نامه با توجه به وظایف سازمانی تعریف ‌شده طرفین منعقد شده است و سازمان بهره وری ایران مسئولیتی در قبال هرگونه پرداخت مالی و استخدامی بابت خدمات موضوعات خارج از موارد ذکرشده در این توافق‌نامه نخواهد داشت.

You might also like
Tags: , , ,

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست