بدون دیدگاه

آدرس سریع‌ترین اقتصاد در حال رشد اعلام شد

رقابت در اقتصاد امری طبیعی است. در حوزه اقتصاد، کشورها برای جذب منابع مالی و سرمایه‌گذاری‌های خارجی، سعی در بهبود آمارهای اقتصادی خود دارند. در دهه‌ی اخیر، چین به عنوان یکی از ابرقدرت‌های اقتصادی مطرح بوده و به ویژه در دوره‌ای که جهان‌گیری کویید 19، سایه‌ی سنگین خود را بر فعالیت‌های اقتصادی انداخت، توانست در رشد اقتصادی و آمارهی مربوط به آن اعداد قابل توجهی را ثبت کند. حالا در میان بحبوحه‌ی فشارهای اقتصادی در زنجیره‌ی تامین در سراسر جهان، بانک مرکزی هند اعلام کرده که این کشور در حال تبدیل شدن به سریع‌ترین اقتصاد در حال رشد جهان است.

ایسنا هم این گزارش را بازتاب داده و نوشته است: بانک مرکزی هند اعلام کرد که اقتصاد هند در برابر مشکلات معکوس جهانی انعطاف‌پذیر باقی مانده است و انتظار می‌رود با رسیدن تورم به اوج اخیر خود در مسیر تبدیل‌شدن به سریع‌ترین اقتصاد جهان باقی بماند.

بانک مرکزی هند اعلام کرد که احیای اخیر بادهای موسمی جنوب غربی و کشت مجدد این انتظارات را افزایش داد که تقاضای روستایی به زودی با هزینه‌های شهری و تثبیت بهبود جبران خواهد شد.

این بانک افزود که اثرات جانبی پیامدهای ژئوپلیتیکی در چندین بخش قابل مشاهده هستند و سرعت بهبود را کاهش می‌دهند. با وجود این شوک شدید، نشانه‌هایی وجود دارد که قدرت ذاتی اقتصاد را شعله‌ور می‌کند و آن را در مسیر تبدیل شدن به سریع‌ترین اقتصاد در حال رشد در جهان قرار می‌دهد، اگرچه ممکن است به دلیل ترس از رکود محاصره شده باشد.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی هند گفت: اگر تعدیل قیمت کالاها در هفته‌های اخیر در کنار کاهش فشارهای زنجیره تامین ادامه یابد، بدترین افزایش تورم اخیر پایان خواهد یافت. داده‌های هفته گذشته نشان داد که تورم سالانه مصرف‌کننده هند برای ششمین ماه متوالی به طرز وحشتناکی بالاتر از مرز ۷ درصد و فراتر از محدوده تحمل بانک مرکزی باقی مانده است.

این بانک گفت: اکنون شواهدی وجود دارد که فشارهای زنجیره تامین در سطح جهانی و در هند به اوج خود رسیده است، به طوری که ممکن است منبع اصلی فشارهای تورمی صعودی در حال کاهش باشد.

بانک مرکزی گفت: بدهی خارجی به نسبت تولید ناخالص داخلی کم و در واقع بین مارس ۲۰۲۱ و مارس ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

 

You might also like
Tags: , , , , ,

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست