بدون دیدگاه

بازار پوشاک، تعیین کننده سلیقه بانوان

قائم مقام مدیرکل امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: متاسفانه اکنون وضعیت بازار پوشاک به گونه ای شده که این بازار تبدیل به عامل تعیین کننده سلیقه بسیاری از بانوان شده است. فائزه مصلحی در گفت‌و‌گو با ایرنا درباره اینکه مدل های کنونی مانتو در کشور روز به روز از فرهنگ ایرانی و اسلامی دور می شود و مانتوهایی بدون دکمه، دوخت و بدن نما در بازار، افزود: باید ادعا کرد که مدل های کنونی مانتو در بازار کشور، روز به روز ما را فرهنگ ایرانی اسلامی دور می کنند.

او دلیل بروز این مشکلات را ورود نکردن دستگاه های نظارتی دانست و اظهارداشت: راهکارهای قانون عفاف و حجاب سال هاست که مصوب شده و خاک می خورد، اگرچه در این قانون شرح وظیفه هر دستگاهی هم مشخص است. مصلحی ادامه داد: متاسفانه ما قوانین بسیار خوبی داریم اما عزم جدی برای اجرای آنها وجود ندارد. او  در پاسخ به این سوال که آیا در کارگروه مد و لباس اقدامی برای جلوگیری از این مشکلات در بازار پوشاک کشور صورت نمی گیرد، گفت: ما در بحث نظارت مشکل داریم و به طور قطع در این زمینه مافیایی وجود دارد و منافع خودش را در همین موضوع می بیند که مانتوهای بسیار ارزان عرضه و با این شرایط کنونی به بازار وارد می کنند.

قائم مقام مدیرکل امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه با این اقدام آنها سطح توقع جامعه بانوان تنزل داده می شود، اظهارداشت: با توجه به تغییر ذائقه ها و سلیقه ها، آنچه عرضه می شود خریداری و شرایط به گونه ای شده که زنان هم از این موارد استقبال می کنند. او  درباره کمبود مانتوهای اداری مناسب در بازار پوشاک نیز افزود: من به عنوان یک بانو برای خرید مانتو به فروشگاه ها که مراجعه می کنم به طور معمول همیشه دست خالی برمی گردم و حتی اگر بخواهیم تنوع سلیقه ها را بگوییم پس سلیقه ما کجای بازار قرار دارد؟ او  با طرح این سوال که آیا بازار پوشاک نباید سلیقه ما را پاسخگو باشد؟ اظهارداشت: این نشان می دهد که بحث چیز دیگری است و متاسفانه بازار پوشاک ما می خواهد تغییر ذائقه و سلیقه را در میان بانوان ایجاد کند و آن هم به صورت تحمیلی برای بانوان است.

 

You might also like

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست