بدون دیدگاه

تبریک انجمن صنایع پوشاک ایران به مدیرکل جدید دفتر منسوجات و پوشاک وزارت صمت

انجمن صنایع پوشاک ایران با ارسال نامه‌ای قبول مسئولیت جدید را به مدیرکل جدید دفتر منسوجات و پوشاک وزارت صمت، تبریک گفت. در این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر گرجی

مدیرکل محترم دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت

با نهایت احترام و ضمن آرزوی تندرستی برای حضرتعالی، انجمن صنایع پوشاک ایران به نمایندگی از اعضای خود که جملگی از تولیدکنندگان بزرگ پوشاک کشور در رسته‌های مختلف هستند، قبول مسئولیت جدید را به شما تبریک عرض می‌کند و امید دارد در لحظه‌لحظه‌ی تصدی این مسئولیت، توفیق الهی و رحمت واسعه‌ی حضرت حق، شامل حال جنابعالی باشد در عین حال تاکید موکد انجمن صنایع پوشاک ایران به عنوان تنها انجمن تخصصی، این است که سال‌های سال در سیاست‌های کلان وزارت صمت (قبل و بعد از ادغام) بخش نساجی بر بخش تولید پوشاک رجحان داده شده است و از نظر کارشناسان و ناظران صنعتی، نوعی انحصار در صنعت نساجی به وجود آمده و محصول نهایی در صنعت پوشاک را دچار گرانی و حواشی دیگر در حوزه تولید کرده است.

در ادامه‌ی این نامه که با امضای جناب آقای هاکوپیان رئیس محترم هیات مدیره، ارسال شده،  انجمن صنایع پوشاک ایران تاکید کرده است:  این سیاست اشتباه در چند دهه‌ی گذشته نه تنها باعث رشد و بالندگی صنعت نساجی نشده بلکه انبوه ورشکستگی‌ها در این حوزه و ناپدید شدن نام‌های بزرگ در صنعت نساجی خود گواه مسیری ناصواب است که هشدار می‌دهد باید این رویه، تغییر کند. خوشبختانه بخش خصوصی با برداشت نسبتا درست از وضع موجود سعی در تغییر نگاه به مقوله‌ی صنعت نساجی کرده و در فرصت‌های مختلف بر این باور پای فشرده که مسیر توسعه‌ی صنعت نساجی از توسعه‌ی صنعت پوشاک می‌گذرد. بخش خصوصی بارها این نکته را به تاکید بیان کرده که صنعت پوشاک پیشران و لوکوموتیو صنعت نساجی است و مادامی که این لوکوموتیو در مسیری درست و با سرعت مناسب در حرکت نباشد، امیدی نیست تا بتوان به حرکت سایر دل خوش کرد. انجمن صنایع پوشاک ایران با توجه به شناختی که از شخصیت علمی و اجرایی جنابعالی دارد معتقد است شما می‌توانید تعادل بخشی، نگاه ملی و دوری از بخشی‌نگری را به این حوزه بازگردانید و پیشران صنعت را به مسیری درست هدایت کنید.

ضمن تبر یک مجدد ، توفیق روز افزون شما را از درگاه یزدان خواستاریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You might also like

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست