بدون دیدگاه

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت پوشاک ایران پایان یافت

پنجمین+نمایشگاه+بین+المللی+صنعت+پوشاک+ایران

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت پوشاک ایران که از 13 شهریور ماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان بود، پنجشنبه 16 شهریور به کار خود پایان داد.

آن‌طور که هنرآنلاین می‌نویسد، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی طراحان و تولیدکنندگان لباس ایرانی و برقراری زمینه‌های همکاری دست اندرکاران این حوزه و ایجاد انسجام در بین آنان، ایجاد رقابت و تبادل اطلاعات بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک، ارتقاء سطح تولید داخلی کشور، علمی کردن طرح تولید لباس داخلی، افزایش صادرات و افزایش راندمان تولید برندهای ایرانی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.

در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ایران، ده‌ها شرکت و واحد تولیدی، برترین تولیدات پوشاک، شامل انواع پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه در قالب طرحها و رنگ‌های گوناگون و همچنین دستگاهها و تجهیزات تولید پوشاک و نوین‌ترین طرح‌ها و مدل‌های طراحی و تولید پوشاک را در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. در این نمایشگاه بیش از 60 شرکت داخلی ضمن ارائه جدیدترین کلکسیون‌های تولیدی خود، نوین‌ترین طرح‌های تولیدی برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی را مطرح و معرفی کردند. ایجاد رقابت و تبادل اطلاعات بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک، ارتقای سطح تولید داخلی کشور، علمی کردن طرح تولید لباس داخلی، کمک به توسعه اشتغال، بازاریابی و افزایش صادرات و افزایش راندمان تولید داخلی می‌توانند له عنوان اهم اولویت‌ها در راستای برپایی پنج دوره این جشنواره معرفی شوند.

تا پیش از دوره سوم، این نمایشگاه پوشاک به صورت تخصصی و داخلی برگزار می‌شد اما طی جلسات مشترکی که با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، نمایندگان انجمن‌های صنایع نساجی، اتحادیه تولیدی و فروشندگان پوشاک تهران، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نساجی ایران، مسئولان برگزاری نمایشگاه و مدیر کل صنایع نساجی ایران تشکیل شد، سه دوره متمادی است که نمایشگاه پوشاک ایران به صورت بین‌المللی و با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی برگزار شود.

براساس مصوبه این جلسه، هر ساله ۷۰ درصد از فضای نمایشگاهی در اختیار شرکت‌های داخلی و ۳۰ درصد باقی مانده برای شرکت‌های خارجی اختصاص داده شده است.

You might also like

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست