نشست مشترک انجمن صنایع نساجی ایران و انجمن صنایع پوشاک ایران

 

روز یکشنبه سوم تیرماه 1403، نشستی مشترک به دعوت و میزبانی انجمن صنایع نساجی ایران با حضور اعضاء محترم هیأت مدیره‌ انجمن صنایع پوشاک ایران برگزار شد.

در این نشست جناب آقای جوانرود، رئیس محترم هیأت مدیره انجمن صنایع پوشاک، ضمن معرفی اجمالی این انجمن به طرح نظرات و دیدگاه‌های انجمن صنایع پوشاک در تعامل با صنعت نساجی در تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود پرداخت.

ایشان با اشاره به رشد واحدهای پوشاک در سال‌های اخیر تعامل و همراهی بیشتر بین دو تشکل را در آشنایی بیشتر واحدهای نساجی با نیازها و سلایق تولیدکنندگان پوشاک را موثر دانست.

در این نشست که با هدف همراهی و گسترش مناسبات همکاری‌های این دو تشکل برگزار شده بود، در خصوص مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و لزوم شفاف سازی آمارهای مربوط به مصرف، تولید، واردات و قاچاق بحث و تبادل نظر شد. لزوم تأمین مواد اولیه با کیفیت، قیمت و تحویل به موقع، هزینه‌های فروشگاهی، واردات کالای نساجی، عوامل موثر بر قیمت تمام شده و قوانین و مقررات مزاحم از جمله موارد مطروحه در این نشست بود. حضور اعضای هیأت مدیره انجمن صنایع پوشاک در جلسات کارگروه‌های انجمن صنایع نساجی ایران و طرح نظرات، دیدگاه‌ها و نیازهای ایشان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

در این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید حاضرین به طرح نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل و مشکلات فی مابین پرداخته و مقرر شد تا همکاری و هماهنگی‌های بیشتری بین دو تشکل و کمیته های مرتبط با بحث پوشاک و مواد اولیه صورت پذیرد.